Program

  09:00- 12:00
Ptasie Radio
“Pismo”
FESTIWALOWE RADIO prowadzenie: Magdalena Kicińska Online

  09:00- 12:00
Ptasie Radio
“Gazeta Wyborcza/Podcast 8:10”
FESTIWALOWE RADIO prowadzenie: Michał Nogaś Online

  09:00- 12:00
Ptasie Radio
“Newonce Radio”
FESTIWALOWE RADIO prowadzenie: Agnieszka Szydłowska Online

  09:00- 12:00
Ptasie Radio
“Alfabet Wojtusika”
FESTIWALOWE RADIO prowadzenie: Łukasz Wojtusik Online

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 12:00
Godzina wolnego czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 12:00
Godzina wolnego czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 12:00
Godzina wolnego czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 12:00
Godzina wolnego czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  12:00- 13:00
Niebezpieczne związki:
artyści a władza
VIAGGIO IN ITALIA | DEBATA prowadzenie: Justyna Sobolewska Państwowa Galeria Sztuki

Marco Filoni
Tomasz Jastrun
Joanna Ugniewska

  13:00- 14:00
Nieprzekładalne.
Tłumaczenie jako
tworzenie nowego tekstu
DEBATA prowadzenie: Dagny Kurdwanowska Państwowa Galeria Sztuki

Justyna Czechowska
Anita Raja
Robert Sudół

  13:00- 14:00
Ruchy lewicowe
u progu polskiej
niepodległości 1918
h/HISTORIA prowadzenie: Dagny Kurdwanowska Państwowa Galeria Sztuki

Adam Leszczyński
Andrzej Friszke

  13:00- 14:00
Pinokio VIAGGIO IN ITALIA | DEBATA prowadzenie: Jarosław Mikołajewski Państwowa Galeria Sztuki

Bartosz Brożek
Francesco Matteo Cataluccio
Ewa Nicewicz

  14:00
80. urodziny
Krzysztofa Kieślowskiego
Pokaz filmu
Podwójne życie Weroniki
LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Diana Dąbrowska Sopoteka

  14:00- 15:00
Joanna Ostrowska
Oni. Homoseksualiści
w czasie II wojny światowej
WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE prowadzenie: Przemek Rydzewski Goyki 3 Art Inkubator

Joanna Ostrowska

  14:00
The way to the mountains (NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Małgorzata Muraszko Państwowa Galeria Sztuki

Micol Roubini

  14:00- 15:00
Maciej Łubieński
Portret rodziny
z czasów wielkości
NAGRODA HISTORYCZNA „POLITYKI” prowadzenie: Wiesław Władyka Goyki 3 Art Inkubator

Maciej Łubieński

  14:30- 15:30
Zyta Rudzka NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier

Zyta Rudzka

  14:30- 15:30
Joanna Bator NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier

Joanna Bator

  14:30- 15:00
Filip Zawada NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier

Filip Zawada

  14:30- 15:00
Jakub Małecki NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier

Jakub Małecki

  15:00- 16:00
Outriders:
Jak Włochy radzą
sobie z migracją?
KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH prowadzenie: Jakub Górnicki Państwowa Galeria Sztuki

Annalisa Camilli

  15:00- 16:00
Czarownice VIAGGIO IN ITALIA | DEBATA prowadzenie: Zuzanna Radzik Państwowa Galeria Sztuki

Simona Lo Iacono
Kristen Sollee

  15:00- 16:00
Bernardine Evaristo
Dziewczyna, kobieta, inna
LONDON CALLING prowadzenie: Agnieszka Szydłowska Państwowa Galeria Sztuki

Bernardine Evaristo

  16:00- 17:00
Wojciech Chamier
-Gliszczyński
Portrecista psów
DEBIUTY prowadzenie: Maciej Jakubowiak Księgarnia Smak Słowa

Wojciech Chamier-Gliszczyński

  16:00- 17:00
Aleksandra Zbroja
Mireczek
DEBIUTY prowadzenie: Maciej Jakubowiak Księgarnia Smak Słowa

Aleksandra Zbroja

  16:00- 17:00
Dzieci nie płakały.
Historia mojego wuja
Alfreda Trzebinskiego,
lekarza SS
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Bernadetta Darska Goyki 3 Art Inkubator

Natalia Budzyńska

  16:00- 17:00
Szalej DEBIUTY prowadzenie: Paulina Małochleb Księgarnia Smak Słowa

Monika Drzazgowska

  16:00- 17:00
Tessa Capponi Borawska VIAGGIO IN ITALIA prowadzenie: Małgorzata Muraszko Goyki 3 Art Inkubator

Tessa Capponi-Borawska

  16:00- 17:00
Magdalena Grzebałkowska
Wojenka. O dzieciach,
które dorosły
bez ostrzeżenia
h/HISTORIA prowadzenie: Agata Passent Goyki 3 Art Inkubator

Magdalena Grzebałkowska

  16:00- 17:00
Inga Iwasiów
Najada
Zyty Oryszyn
DEBIUTY prowadzenie: Paulina Małochleb Księgarnia Smak Słowa

Inga Iwasiów

  17:00- 18:00
Maria Rostocka
Koniec lipca
WOKÓŁ KOMIKSU prowadzenie: Olga Wróbel Kościół ewangelicki Zbawiciela

Maria Rostocka

  17:00- 18:00
Nicola Lagioia
Dzikość
VIAGGIO IN ITALIA prowadzenie: Łukasz Wojtusik Państwowa Galeria Sztuki

Nicola Lagioia

  17:00- 18:00
Domenico Starnone
Wyznanie
VIAGGIO IN ITALIA prowadzenie: Juliusz Kurkiewicz Państwowa Galeria Sztuki

Domenico Starnone

  17:00- 18:00
Anna Kańtoch,
Magdalena Kozak
WOKÓŁ FANTASTYKI prowadzenie: Marcin Zwierzchowski Kościół ewangelicki Zbawiciela

Anna Kańtoch
Magdalena Kozak

  17:00- 18:00
Antonio Scurati
M. Syn stulecia
VIAGGIO IN ITALIA prowadzenie: Agata Passent Państwowa Galeria Sztuki

Antonio Scurati

  17:00- 18:00
Helena Janeczek
Fotografka
VIAGGIO IN ITALIA prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska Państwowa Galeria Sztuki

Helena Janeczek

  18:00- 19:00
Anda Rottenberg
Proszę bardzo
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Aleksander Hudzik Goyki 3 Art Inkubator

Anda Rottenberg

  18:00
Monodram
Gwałt
LITERACKI TEATRALNY prowadzenie: Karolina Sulej Teatr BOTO

Ewa Woydyłło Osiatyńska
Dorota Landowska

  18:00- 19:00
Inga Iwasiów
Odmrażanie.
Literatura w potrzebie
VARIA prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska Goyki 3 Art Inkubator

Inga Iwasiów

  18:00
„… co gwiazdy porusza i słońca.
Czytanie Boskiej komedii
LITERACKI TEATRALNY

Radosław Stępień
Konrad Hetel

  18:00
LITERACKI SOPOT 2022 Park przy Goyki 3 Art Inkubator

ISTA

  19:00- 20:00
Valeria Parrella
Za otrzymane łaski
VIAGGIO IN ITALIA prowadzenie: Magdalena Kicińska Państwowa Galeria Sztuki

Valeria Parrella

  19:00- 20:00
Zośka Papużanka WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE
Wolne Lektury
prowadzenie: Ilona Siwak Kościół ewangelicki Zbawiciela

Zośka Papużanka

  19:00- 20:00
Droga krajowa numer 106.
Na tajnych szlakach
kalabryjskiej mafii
VIAGGIO IN ITALIA prowadzenie: Max Cegielski Państwowa Galeria Sztuki

Antonio Talia

  19:00- 20:00
Patrick Radden Keefe
Cokolwiek powiesz,
nic nie mów.
Zbrodnia i pamięć
w Irlandii Północnej
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Wojciech Szot Państwowa Galeria Sztuki

Patrick Radden Keefe

  19:00- 20:00
Donato Carrisi
Dom głosów
VIAGGIO IN ITALIA prowadzenie: Łukasz Wojtusik Państwowa Galeria Sztuki

Donato Carrisi

  20:00
Czytanie:
Niezmordowani:
dialog sceniczny
Witolda Gombrowicza
i Beatrycze o Dantem
LITERACKI TEATRALNY prowadzenie: Tomasz Domagała Goyki 3 Art Inkubator

Jarosław Mikołajewski
Mariusz Bonaszewski

  20:00
Bazyliszki LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Diana Dąbrowska Księgarnia Smak Słowa

  20:00
Cuda LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Diana Dąbrowska Księgarnia Smak Słowa

  20:00
Nico, 1988 LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Diana Dąbrowska Księgarnia Smak Słowa

  20:00
leri, oggi, domani.
Włoska muzyka filmowa
LITERACKI MUZYCZNY Park przy Goyki 3 Art Inkubator

Natalia Moskal

  20:00
Tito i obcy LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Diana Dąbrowska Księgarnia Smak Słowa

  20:30
Literacki quiz prowadzenie: Małgorzata Muraszko Klubokawiarnia 3 Siostry

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Walentyna nie może się doczekać Piccola Italia prowadzenie: Edyta Janusz-Ehrlich Muzeum Sopotu

  13:00
Gatti di Roma Warsztaty z Księgarnią Ambelucja prowadzenie: Agnieszka Żelewska Muzeum Sopotu

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Ćwiczenia z gubienia Piccola Italia prowadzenie: Edyta Janusz-Ehrlich Muzeum Sopotu

  13:00
Sycylijski teatr marionetek Warsztaty z Księgarnią Ambelucja prowadzenie: Agnieszka Żelewska Muzeum Sopotu

LITERACKA GRA

  10:00- 18:00
Solaris – Sopot
z przyszłości

LITERACKI WARSZTATOWY

  11:00- 13:00
Tłumaczenie na polski
język migowy (PJM)
w stylu poetyckim
prowadzenie: Adam Stoyanov Sopoteka

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Dobrze być nieudanym Piccola Italia prowadzenie: Edyta Janusz-Ehrlich Muzeum Sopotu

  13:00
C’era una volta… Warsztaty z Księgarnią Ambelucja prowadzenie: Agnieszka Żelewska Muzeum Sopotu

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Ćwiczenia ze znajdywania Piccola Italia prowadzenie: Edyta Janusz-Ehrlich Muzeum Sopotu

  13:00
Pinokio Warsztaty z Księgarnią Ambelucja prowadzenie: Agnieszka Żelewska Muzeum Sopotu