Program

  09:00
Zobacz ptaka! Spacer ornitologiczny po Sopocie z Jackiem Karczewskim prowadzenie: Jacek Karczewski Plac Mancowy

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 20:00
Targi Książki

  11:00- 20:00
Targi Książki

  12:00- 13:00
Godzina czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  12:00- 13:00
Godzina czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  12:00- 13:00
Godzina czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  12:00- 13:00
Godzina czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  13:00
Michał Garapich
Dzieci Kazimierza
NAGRODA HISTORYCZNA "POLITYKI" prowadzenie: Martyna Bunda Sopoteka

Michał Garapich

  13:00
Małgorzata Żerwe
Życie grobowe
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Joanna Cichocka-Gula Państwowa Galeria Sztuki

Małgorzata Żerwe

  13:00
Stanisław Łubieński
Książka o śmieciach
ANTROPOCEN prowadzenie: Natalia Szostak Sopoteka

Stanisław Łubieński

  13:00
Martin Pollack
Topografia pamięci
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Grzegorz Gauden Państwowa Galeria Sztuki

Martin Pollack

  13:00
Był sobie człowiek ANTROPOCEN DEBATA prowadzenie: Tomasz Ulanowski Państwowa Galeria Sztuki

Dorota Masłowska
Ilona Wiśniewska
Colin Waters

  13:00
Andrea Lundgren
Fauna Północy
ANTROPOCEN prowadzenie: Maciej Jakubowiak Państwowa Galeria Sztuki

Andrea Lundgren

  13:00
Maciej Zaremba Bielawski NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Maciej Zaremba Bielawski

  14:30
Mikołaj Łoziński NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży

Mikołaj Łoziński

  14:30
Olga Gitkiewicz NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży

Olga Gitkiewicz

  14:30
Urszula Zajączkowska NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży

Urszula Zajączkowska

  15:00
Klasyka: Reaktywacja
Czy arcydzieła literatury
potrzebują świeżych tłumaczeń?
DEBATA prowadzenie: Dagny Kurdwanowska Państwowa Galeria Sztuki

Wojciech Charchalis
Jakub Ekier
Anna Wasilewska

  15:00
Pierwsze Narody Kanady
Steven Cooper,
Joanna Gierak-Onoszko,
Tanya Talaga
DEBATA prowadzenie: Monika Płatek Państwowa Galeria Sztuki

Steven Cooper
Joanna Gierak-Onoszko
Tanya Talaga

  15:00
Premiera książki
10 sur 10 – Solidarność
prowadzenie: Jan Nowak Teatr Boto

Camille Rebetez

  15:00
Maria Stiepanowa
Pamięci pamięci
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska Państwowa Galeria Sztuki

Maria Stiepanova

  15:00
McLuhan w epoce algorytmów DEBATA prowadzenie: Mirosław Filiciak Państwowa Galeria Sztuki

Derrick de Kerckhove
Andrew McLuhan
Anna Nacher

  15:00
Anne Applebaum
Czerwony głód
H/historia Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Anne Applebaum

  16:00
Natalka Suszczyńska
Dropie
DEBIUTY prowadzenie: Bernadetta Darska Księgarnia Smak Słowa

Natalia Suszczyńska

  16:00
Barbara Sadurska
Mapa
DEBIUTY prowadzenie: Paulina Małochleb Księgarnia Smak Słowa

Barbara Sadurska

  16:00
Wojciech Szot
Panna Doktór Sadowska
DEBIUTY prowadzenie: Paulina Małochleb Księgarnia Smak Słowa

Wojtek Szot

  16:00
Jędrzej Napiecek
Król, który uciekł
DEBIUTY prowadzenie: Bernadetta Darska Księgarnia Smak Słowa

Jędrzej Napiecek

  16:00
Adam Wajrak ANTROPOCEN prowadzenie: Natalia Szostak Hipodrom Sopot

Adam Wajrak

  17:00
Dorota Karaś, Marek Sterlingow
Walentynowicz. Anna szuka raju
H/historia prowadzenie: Paweł Goźliński Sopoteka

Dorota Karaś
Marek Sterlingow

  17:00
Patrick deWitt O, KANADA! prowadzenie: Aleksander Hudzik Państwowa Galeria Sztuki

Patrick deWitt

  17:00
Paweł P. Reszka
Płuczki.
Poszukiwacze żydowskiego złota
H/historia prowadzenie: Łukasz Wojtusik Sopoteka

Paweł P. Reszka

  17:00
Czytanie performatywne dramatu
Kamień i popioły
LITERACKI TEATRALNY prowadzenie: Justyna Bartoszewicz Grodzisko

  17:00
David Szalay
Turbulencje
O, Kanada! prowadzenie: Katarzyna Janowska Państwowa Galeria Sztuki

David Szalay

  17:00
Mirosław Tryczyk
Drzazga.
Kłamstwa silniejsze niż śmierć
H/historia Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Mirosław Tryczyk

  17:00
Co można wyczytać z gry wideo?
Cyfrowe media a literatura
O, KANADA! DEBATA prowadzenie: Bartek Chaciński Państwowa Galeria Sztuki

Marcin Blacha
Sean Michaels
Karolina Sulej
Miriam Verburg

  17:00
Aaron Lansky
Przechytrzyć historię
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Magdalena Kicińska Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Aaron Lansky

  17:00
Michael Crummey
Niewinni
O, KANADA! prowadzenie: Łukasz Wojtusik Państwowa Galeria Sztuki

Michael Crummey

  19:00
Antropocen. Epoka człowieka
Pokaz filmu i spotkanie z twórcami
Jennifer Baichwal
i Nicholasem de Pencierem
ANTROPOCEN prowadzenie: Adam Robiński Państwowa Galeria Sztuki

Jennifer Baichwal
Nicholas De Pencier

  19:00
Jacek Karczewski prowadzenie: Łukasz Wojtusik Sopoteka

Jacek Karczewski

  19:00
Madeleine Thien
Nie mówcie, że nie mamy niczego
O, Kanada! prowadzenie: Sylwia Chutnik Państwowa Galeria Sztuki

Madeleine Thien

  19:00
Daniel Chmielewski
Rafał Mikołajczyk
WOKÓŁ KOMIKSU prowadzenie: Karolina Sulej Sopoteka

Daniel Chmielewski
Rafał Mikołajczyk

  19:00
Esi Edugyan
Washington Black
O, KANADA! prowadzenie: Dagny Kurdwanowska Państwowa Galeria Sztuki

Esi Edugyan

  19:00
LITERACKI SOPOT 2021 Czytanie fragmentów "Kapelusz pełen czereśni" Oriany Fallaci Łysa Góra

Krystyna Janda

  19:00
Nicolas Dickner
Nikolski
O, KANADA! prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska Państwowa Galeria Sztuki

Nicolas Dickner

  20.30
Czytanie fragmentów powieści
Życie towarzyskie i uczuciowe
ROK LEOPOLDA TYRMANDA prowadzenie: Małgorzata Brajner

  20:00
The Body remembers
When the World Broke Open
LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Paweł Biliński Księgarnia Smak Słowa

  20:00
Fragmenty Tracey LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Paweł Biliński Księgarnia Smak Słowa

  20:00
Moje Winnipeg LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Paweł Biliński Księgarnia Smak Słowa

  20:00
Historie rodzinne LITERACKI FILMOWY Księgarnia Smak Słowa

Paweł Biliński

  21:00
Granica Wydarzenie towarzyszące Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

LITERACKI WARSZTATOWY

  10:00
Elżbieta Rutkowska
Język wobec równości
LITERACKI WARSZTATOWY prowadzenie: Elżbieta Rutkowska Sopoteka

  13:00
Tekst na obraz WOKÓŁ KOMIKSU Miejsce

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Gdzie jest moja czapeczka Warsztaty na podstawie książek Jona Klassena Muzeum Sopotu

  14:00
Legenda Kwakiutlów Warsztaty z Księgarnią Ambelucja Muzeum Sopotu

  16:00
Czytanie na dywanie Miejsce

LITERACKI WARSZTATOWY

  10:00
Mirosław Filiciak
Fake news
LITERACKI WARSZTATOWY Sopoteka

Mirosław Filiciak

  13:00
Komiks w mediach
społecznościowych
WOKÓŁ KOMIKSU Miejsce

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Czy Sopot jest smaczny? Spacer dla dzieci i rodziców Muzeum Sopotu

  14:00
Morski palindromopotwór Warsztaty z Księgarnią Ambelucja Muzeum Sopotu

  16:00
Czytanie na dywanie Miejsce

LITERACKA GRA

  10:00- 18:00
Spacer z Anią Shirley

LITERACKI WARSZTATOWY

  13:00
Ilustratorskie Spotkania Rysunkowe LITERACKI WARSZTATOWY Miejsce

  15:00
Alexander MacLeod
Kto to jest i co się
mu/jej przydarza?
LITERACKI WARSZTATOWY

Alexander MacLeod

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Książę w opałach Literacka gra interaktywna dla dzieci od 8 do 11 lat Muzeum Sopotu

  14:00
Moje imię Warsztaty z Księgarnią Ambelucja Muzeum Sopotu

  16:00
Czytanie na dywanie Miejsce

LITERACKI WARSZTATOWY

  15:00
Alexander MacLeod
Kto to jest i co się
mu/jej przydarza?
LITERACKI WARSZTATOWY

Alexander MacLeod

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Książę w opałach Literacka gra interaktywna dla dzieci od 8 do 11 lat Muzeum Sopotu

  14:00
Jaki znak twój Warsztaty z Księgarnią Ambelucja Muzeum Sopotu

  16:00
Czytanie na dywanie Miejsce