Program

  11:00- 20:00
Targi Książki

  11:00- 20:00
Targi Książki

  11:00- 20:00
Targi Książki

  11:00- 20:00
Targi Książki

  12:00- 13:00
Godzina czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  12:00- 13:00
Godzina czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  12:00- 13:00
Godzina czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  12:00- 13:00
Godzina czytania KOALICJA LETNICH FESTIWALI LITERACKICH

  13:00
Michał Garapich
Dzieci Kazimierza
NAGRODA HISTORYCZNA "POLITYKI" prowadzenie: Martyna Bunda

Michał Garapich

  13:00
Małgorzata Żerwe
Życie grobowe
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Joanna Cichocka-Gula

Małgorzata Żerwe

  13:00
Stanisław Łubieński
Książka o śmieciach
ANTROPOCEN prowadzenie: Natalia Szostak

Stanisław Łubieński

  13:00
Martin Pollack
Topografia pamięci
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Grzegorz Gauden

Martin Pollack

  13:00
Był sobie człowiek ANTROPOCEN DEBATA prowadzenie: Tomasz Ulanowski

Dorota Masłowska
Ilona Wiśniewska
Colin Waters

  13:00
Maria Stiepanowa
Pamięci pamięci
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska

Maria Stiepanova

  13:00
Andrea Lundgren
Fauna Północy
ANTROPOCEN prowadzenie: Maciej Jakubowiak

Andrea Lundgren

  14:30
Mikołaj Łoziński NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś

Mikołaj Łoziński

  14:30
Olga Gitkiewicz NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś

Olga Gitkiewicz

  14:30
Urszula Zajączkowska NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś

Urszula Zajączkowska

  14:30
Maciej Zaremba Bielawski NOGAŚ NA PLAŻY prowadzenie: Michał Nogaś

Maciej Zaremba Bielawski

  15:00
Klasyka: Reaktywacja
Czy arcydzieła literatury
potrzebują świeżych tłumaczeń?
DEBATA prowadzenie: Dagny Kurdwanowska

Wojciech Charchalis
Jakub Ekier
Anna Wasilewska

  15:00
Pierwsze Narody Kanady
Steven Cooper,
Joanna Gierak-Onoszko,
Tanya Talaga
DEBATA prowadzenie: Monika Płatek

Steven Cooper
Joanna Gierak-Onoszko
Tanya Talaga

  15:00
McLuhan w epoce algorytmów DEBATA prowadzenie: Mirosław Filiciak

Derrick de Kerckhove
Andrew McLuhan
Anna Nacher

  15:00
Anne Applebaum
Czerwony głód
H/historia

Anne Applebaum

  16:00
Natalka Suszczyńska
Dropie
DEBIUTY prowadzenie: Bernadetta Darska

Natalia Suszczyńska

  16:00
Barbara Sadurska
Mapa
DEBIUTY prowadzenie: Paulina Małochleb

Barbara Sadurska

  16:00
Wojciech Szot
Panna Doktór Sadowska
DEBIUTY prowadzenie: Paulina Małochleb

Wojtek Szot

  16:00
Jędrzej Napiecek
Król, który uciekł
DEBIUTY prowadzenie: Bernadetta Darska

Jędrzej Napiecek

  16:00
Adam Wajrak ANTROPOCEN prowadzenie: Natalia Szostak

Adam Wajrak

  17:00
Dorota Karaś, Marek Sterlingow
Walentynowicz. Anna szuka raju
H/historia prowadzenie: Paweł Goźliński

Dorota Karaś
Marek Sterlingow

  17:00
Patrick deWitt O, KANADA! prowadzenie: Aleksander Hudzik

Patrick deWitt

  17:00
Paweł P. Reszka
Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota
H/historia prowadzenie: Łukasz Wojtusik

Paweł P. Reszka

  17:00
Czytanie performatywne dramatu
Kamień i popioły
LITERACKI TEATRALNY prowadzenie: Justyna Bartoszewicz

  17:00
David Szalay
Turbulencje
O, Kanada! prowadzenie: Katarzyna Janowska

David Szalay

  17:00
Mirosław Tryczyk
Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć
H/historia

Mirosław Tryczyk

  17:00
Co można wyczytać z gry wideo?
Cyfrowe media a literatura
O, KANADA! DEBATA prowadzenie: Bartek Chaciński

Marcin Blacha
Sean Michaels
Karolina Sulej
Miriam Verburg

  17:00
Aaron Lansky
Przechytrzyć historię
(NIE)PAMIĘĆ prowadzenie: Magdalena Kicińska

Aaron Lansky

  17:00
Michael Crummey
Niewinni
O, KANADA! prowadzenie: Łukasz Wojtusik

Michael Crummey

  19:00
Antropocen. Epoka człowieka
Pokaz filmu i spotkanie z twórcami
Jennifer Baichwal
i Nicholasem de Pencierem
ANTROPOCEN prowadzenie: Adam Robiński

Jennifer Baichwal
Nicholas De Pencier

  19:00
Madeleine Thien
Nie mówcie, że nie mamy niczego
O, Kanada! prowadzenie: Sylwia Chutnik

Madeleine Thien

  19:00
Daniel Chmielewski, Rafał Mikołajczyk WOKÓŁ KOMIKSU prowadzenie: Karolina Sulej

Daniel Chmielewski

  19:00
Esi Edugyan
Washington Black
O, KANADA! prowadzenie: Dagny Kurdwanowska

Esi Edugyan

  19:00
LITERACKI SOPOT 2021

  19:00
Nicolas Dickner
Nikolski
O, KANADA! prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska

Nicolas Dickner

  20:00
The Body remembers
When the World Broke Open
LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Paweł Biliński

  20:00
Fragmenty Tracey LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Paweł Biliński

  20:00
Moje Winnipeg LITERACKI FILMOWY prowadzenie: Paweł Biliński

  20:00
Historie rodzinne LITERACKI FILMOWY

Paweł Biliński

  21:00
Czytanie fragmentów powieści
Życie towarzyskie i uczuciowe
ROK LEOPOLDA TYRMANDA prowadzenie: Małgorzata Brajner

LITERACKI WARSZTATOWY

  10:00
Elżbieta Rutkowska
Język wobec równości
LITERACKI WARSZTATOWY prowadzenie: Elżbieta Rutkowska

LITERACKI WARSZTATOWY

  10:00
Mirosław Filiciak
Fake news
LITERACKI WARSZTATOWY

Mirosław Filiciak

LITERACKA GRA

  10:00- 18:00
Spacer z Anią Shirley

LITERACKI WARSZTATOWY

  10:00
Alexander MacLeod
Kto to jest i co się mu/jej przydarza?
LITERACKI WARSZTATOWY

Alexander MacLeod

LITERACKI WARSZTATOWY

  10:00
Alexander MacLeod
Kto to jest i co się mu/jej przydarza?
LITERACKI WARSZTATOWY

Alexander MacLeod