14.03.2018

Nogaś na plaży

Znamy już nazwiska pierwszych polskich autorów, z którymi będzie można spotkać się podczas festiwalu. Michał Nogaś porozmawia na plaży z Olgą Tokarczuk, Marcinem Wichą, Jarosławem Kamińskim i Klementyną Suchanow. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Olga Tokarczuk – jedna z najpopularniejszych i poczytniejszych polskich pisarek, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Nike 2008 (za Biegunów) i Nike 2015 (za Księgi Jakubowe). Należy do jednych z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Wiosną ukaże się jej najnowsza książka Opowiadania bizarne (Wydawnictwo Literackie).

Marcin Wicha – grafik. Projektował (i projektuje) okładki, plakaty i znaki graficzne. Jego teksty ukazywały się między innymi w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”. Przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze w „Tygodniku Powszechnym”. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Charakterami”. Laureat Paszportu POLITYKI za książkę Rzeczy, których nie wyrzuciłem. Wydał kilka książek dla dzieci.

Jarosław Kamiński – pisarz, scenarzysta i dramaturg. autor trzech powieści: Rozwiązła znalazła się na liście bestsellerów Empiku, a Program III Polskiego Radia, Magazyn Literacki „Książki” i portal WP.pl zaliczyli ją do najważniejszych wydarzeń literackich 2012 r. W 2015 wydał powieść Wiwarium. Najnowszą powieść autora, Tylko Lola, wielu recenzentów, w tym tygodnik „Polityka”, uznało za najlepszą polską książkę 2017 roku.

Klementyna Suchanow – od lat zajmuje się badaniem życia i twórczości Witolda Gombrowicza oraz historii i literatury Ameryki Łacińskiej. Autorka Argentyńskich przygód Gombrowicza (2005) i Królowej Karaibów (2013). W 2017 ukazała się jej biografia Gombrowicz. Ja, Geniusz (wydawnictwo Czarne).

Powiązane wydarzenia