Program

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  11:00- 20:00
Targi Książki Plac Przyjaciół Sopotu

  13.00
W cieniu.
Rola tłumacza we 
współczesnej literaturze
debata prowadzenie: Dagny Kurdwanowska PGS

Jacek Dehnel
Antonia Lloyd-Jones
Maciej Świerkocki

  13.00
Tolkien pisarz XX wieku debata prowadzenie: Szymon Pindur Sopoteka

Katarzyna Mroczkowska-Brand
Michał Leśniewski

  13.00
Spotkanie z autorem
Éric-Emmanuel Schmitt
Francja: powrót prowadzenie: Katarzyna Janowska PGS

Eric-Emmanuel Schmitt

  14.00
Anioł w domu, mrówka w fabryce
Służące do wszystkiego
Nagroda Historyczna "Polityki" prowadzenie: Martyna Bunda Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Joanna Kuciel-Frydryszak
Alicja Urbanik-Kopeć

  14.00
Joanna Ostrowska
Przemilczane.
Seksualna praca przymusowa
w czasie II wojny światowej
H/historia prowadzenie: Sylwia Chutnik Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Joanna Ostrowska

  14:00
John Boyne
Drabina do nieba
Premiera na festiwalu prowadzenie: Łukasz Wojtusik Sopoteka

John Boyne

  14:30
Ilona Wiśniewska Nogaś na Plaży prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży

Ilona Wiśniewska

  14:30
Jarosław Mikołajewski Nogaś na plaży prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży

Jarosław Mikołajewski

  14:30
Łukasz Orbitowski Nogaś na plaży prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży

Łukasz Orbitowski

  14:30
Barbara Klicka Nogaś na plaży prowadzenie: Michał Nogaś Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży

Barbara Klicka

  15.00
Wokół Frankensteina Mary Shelley
– współczesne odczytania mitu
debata prowadzenie: Monika Coghen PGS

Eileen Hunt Botting
Grzegorz J.Nalepa
Lisa Vargo

  15.00
Obywatelstwo w epoce brexitu
i swobodnego przepływu
osób i towarów
debata prowadzenie: Alastair Donald PGS

Madeline Grant
James Panton
Piotr Witwicki
Max Wind-Cowie

  15.00
Gustaw Herling-Grudziński.
Polski pisarz pod Wezuwiuszem
Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego prowadzenie: Piotr Kieżun PGS

Marta Herling
Jarosław Mikołajewski

  15.00
Od Mary Wollstonecraft
do Virginii Woolf
debata prowadzenie: Magdalena Heydel PGS

Charlotte Gordon
Laura Marcus

  16.00
Małgorzata Rejmer
Błoto słodsze niż miód
H/historia prowadzenie: Paweł Goźliński Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Małgorzata Rejmer

  16.00
Wojciech Chmielarz
Rana
Premiera na festiwalu prowadzenie: Łukasz Wojtusik Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Wojciech Chmielarz

  17.00
Reni Eddo-Lodge
Dlaczego nie rozmawiam już
z białymi o kolorze skóry
Kobiety piszą przyszłość
sufrażystki, pisarki, aktywistki
prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska PGS

Reni Eddo-Lodge

  17.00
Ntailan Lolkoki
Skrzydła dla motyla
Kobiety piszą przyszłość
sufrażystki, pisarki, aktywistki
prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska Smak Słowa

Ntailan Lolkoki

  17.00
Gdańscy i pruscy przodkowie
J. R. R. Tolkiena
Varia prowadzenie: Dorota Karaś Muzeum Sopotu

Ryszard Derdziński

  17.00
Olga Wichnik
Posełki Osiem pierwszych kobiet
H/historia prowadzenie: Dagny Kurdwanowska Muzeum Sopotu

Olga Wiechnik

  17.00
Sarah Perry
Wąż z Essex
London calling
sufrażystki, aktywistki, pisarki
prowadzenie: Sylwia Chutnik PGS

Sarah Perry

  17.00
Mewa na patyku Wydarzenie towarzyszące prowadzenie: Dagny Kurdwanowska Muzeum Sopotu

Barbara Caillot
Aleksandra Karkowska

  17.00
Grzegorz Gauden
Lwów – kres iluzji.
Opowieść o pogromie
listopadowym 1918
H/historia prowadzenie: Marian Turski PGS

Grzegorz Gauden

  18.00
Katie Green
Lżejsza od cienia
London calling
wokół komiksu
prowadzenie: Olga Wróbel Smak Słowa

Katie Green

  18.00
Miejsce dla dziewczyn Wokół komiksu
Polska
prowadzenie: Olga Wróbel Miejsce

Edyta Bystroń
Anna Krztoń

  18.00
Liija Zhang
Socjalizm jest piękny
Kobiety piszą przyszłość
sufrażystki, pisarki, aktywistki
prowadzenie: Małgorzata Żerwe Smak Słowa

Lijia Zhang

  18.00
Czytanie performatywne
Egzemplarza
Literacki teatralny prowadzenie: Aneta Kyzioł Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Michał Lachman
Małgorzata Semil
Małgorzata Brajner

  19.00
Sarah Hall
Madame Zero i inne opowiadania
London calling
sufrażystki, aktywistki, pisarki
prowadzenie: Magdalena Kicińska PGS

Sarah Hall

  19.00
Isabel Greenberg
Encyklopedia Wczesnej Ziemi
London calling: wokół komiksu prowadzenie: Natalia Szostak PGS

Isabel Greenberg

  19:00
Daisy Johnson
Pod powierzchnią
London calling
sufrażystki, pisarki, aktywistki
Premiera na festiwalu!
prowadzenie: Natalia Szostak PGS

Daisy Johnson

  20.00
Tom Jones Literacki filmowy prowadzenie: Mateusz Werner Dwie Zmiany

  20.00
Służący Literacki filmowy prowadzenie: Mateusz Werner Dwie Zmiany

  20.00
VI Nieformalny Festiwal
Piosenki Aktorskiej w Sopocie
Literacki muzyczny Teatr Boto

  20.00
Kochanica Francuza Literacki filmowy prowadzenie: Mateusz Werner Smak Słowa

  20.00
Wiatr buszujący w jęczmieniu Literacki filmowy prowadzenie: Mateusz Werner Smak Słowa

  20:00
Czytanie performatywne
Equus Petera Shaffera
Literacki teatralny Teatr Boto

Kuba Zubrzycki

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE

  09:00- 17:00
Pokój zagadek.
Morderstwo odbędzie się
w Willi Claaszena
Muzeum Sopotu

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Warsztaty ilustratorskie prowadzenie: Rose Blake Muzeum Sopotu

  14:00
Warsztaty z Księgarnią Ambelucja:
Siwek złotogrzywek
Muzeum Sopotu

  16:00
Warsztaty ilustratorskie prowadzenie: Aleksandra Gołębiewska Miejsce

LITERACKI GRA

  11.00- 16.00
Gra miejska
Sopocka Szkoła Magii
Punkt startowy: Plac Mancowy

LITERACKI WARSZTATOWY

  13.00- 15:00
Czytanie w pryzmacie.
O uniwersalności
doświadczeń w literaturze
warsztaty czytelnicze prowadzenie: Elżbieta Rutkowska Smak Słowa

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE

  09:00- 17:00
Pokój zagadek.
Morderstwo odbędzie się
w Willi Claaszena
Muzeum Sopotu

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Gra interaktywna
Na ratunek Paddingtonowi
Muzeum Sopotu

  14:00
Warsztaty z Księgarnią Ambelucja:
Pingwin w opałach
Muzeum Sopotu

  16:00
Czytanie na dywanie Miejsce

STUDIO TOK FM

  19:00
Kultura Osobista Plac Przyjaciół Sopotu

LITERACKI WARSZTATOWY

  10.00- 14.00
Małe, ale zgrabne:
mikroopowiadania
dla początkujących
Warsztaty kreatywnego pisania prowadzenie: Jan Carson

  11.00- 14:00
Warsztaty kulinarne inspirowane
kuchnią Jane Austen
prowadzenie: Kuba Winkowski

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

  09:00- 17:00
Pokój zagadek.
Morderstwo odbędzie się
w Willi Claaszena
Muzeum Sopotu

  20:00
Madame Pylinska i sekret Chopina Monodram Érica-Emmanuela Schmitta Sala Balowa Sofitel Grand Hotelu

Eric-Emmanuel Schmitt

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Gra interaktywna
Na ratunek Paddingtonowi
Muzeum Sopotu

  14:00
Warsztaty z Księgarnią Ambelucja:
Zrób sobie chochlika
Muzeum Sopotu

  16:00
Czytanie na dywanie Miejsce

STUDIO TOK FM

  11:00
Magazyn Radia TOKFM Plac Przyjaciół Sopotu

  17:00
Poczytalni Plac Przyjaciół Sopotu

LITERACKI WARSZTATOWY

  10.00- 14.00
Małe, ale zgrabne:
mikroopowiadania
dla początkujących
Warsztaty kreatywnego pisania prowadzenie: Jan Carson

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE

  09:00- 17:00
Pokój zagadek.
Morderstwo odbędzie się
w Willi Claaszena
Muzeum Sopotu

LITERACKI DLA DZIECI

  11:00
Limeryk vs. historia obrazkowa,
czyli podstawy komiksu
z Panem Learem
Rodzinne warsztaty komiksowe prowadzenie: Michał Rzecznik Muzeum Sopotu

  14:00
Warsztaty z Księgarnią Ambelucja:
Przez dziurkę od klucza
Muzeum Sopotu

Daisy Johnson

  16:00
Czytanie na dywanie Miejsce